Rezervovat
Rezervovat
Co navštívit

Výlety po okolí

Léto
Zima

SKY BRIDGE 721

NEJDELŠÍ VISUTÝ MOST PRO PĚŠÍ NA SVĚTĚ

Připravte se na jedinečný moment, kdy se ocitnete 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Po 721 metrů dlouhé lávce přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý. Vykročit bude chtít trochu odvahy, ale garantujeme neobyčejný zážitek na celý život.

Prohlédnout

Stezka v oblacích

Na Stezce objevíte několik adrenalinových atrakcí jako je odpočinková síťová kapka, tobogán nebo rukáv. Kapka na samém vrcholu stezky ve výšce 55 metrů nad zemí poškádlí vaši odvahu. Pro ty odvážnější je tu parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami.

Prohlédnout

Mamutíkovy zážitkové parky

Mamutíkovy dětské parky uprostřed horské přírody. Hory zábavy, poznání a zážitků v parcích, kde vám den bude krátký. Mamutíkova louže s hravou řekou. Ráj vodní zábavy s neprobádaným ostrovem a herním domečkem přímo uprostřed obří vodní hladiny.

Prohlédnout

Trailpark Bukovka

Singletrack je modrý trail určený pro rodiny s dětmi a hobby bikery. V konečné délce bude mít 8km! 🤩
V první etapě otevíráme více jak 4 kilometry a na výstavbě dalších úseků naši stavitelé intenzivně pracují. Všechna čest, výsledky jejich práce jsou skvělé, trail je hravý a kvalitně postavený. Sami jsme jízdu v trailu několikrát vyzkoušeli a to i s dětmi od 6 let. 🚵‍♂️  

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Koupaliště Jablonné nad Orlicí

Koupaliště Jablonné nad Orlicí

Areál koupaliště v sobě zahrnuje samotné přírodní koupaliště (rozměr cca 30x70 m), které poskytuje příležitost ke kondičnímu i relaxačnímu plavání a zároveň k vodním hrátkám. Součástí areálu je brouzdaliště pro nejmenší děti (rozměr 5,8 x 12 m) a dětské hřiště, to vše obklopené travnatou plochou se vzrostlými stromy. Areál je vybaven lavičkami.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Koupaliště Ruda nad Moravou

Koupaliště Ruda nad Moravou

Koupaliště v Rudě poskytuje prostor pro příjemnou letní rekreaci pro celou rodinu. Na své si přijdou více či méně zdatní plavci díky 40 x 15 metrů velkého plaveckého bazénu. Rozsáhlý areál koupaliště poskytuje dostatek prostoru jak pro klidný odpočinek tak pro sportovní vyžití s možností zapůjčení sportovních potřeb.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Pivovar a muzeum Holba Hanušovice

Pivovar a muzeum Holba Hanušovice

V roce 1874 založil v Hanušovicích sládek Josef Mullschitzký moderní parní pivovar. Společnost, která jej provozovala dostala název „Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf – Halbseit“. Muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku. Prohlédnete si historické exponáty - nástroje a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Dělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz Bouda

Muzeu opevnění – dělostřelecké tvrzi Hůrka a Muzeu čs. opevnění – dělostřelecké tvrzi Bouda. Tyto dva objekty, které naše společnost spravuje, jsou největšími pevnostními stavbami ze 30. let 20 století, které jsou na území ČR přístupné veřejnosti. Jsou zároveň součástí Králické pevnostní oblasti, kde je postupně realizován největší projekt na záchranu a zpřístupnění těchto unikátních vojensko-technických a historických památek v ČR.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Aquapark Žamberk

Aquapark Žamberk

Areál je vybaven plaveckým bazénem s dětským brouzdalištěm, skluzavkou, dvěma tobogany (79 m a 83 m), kamikatze (50 m), dětským pískovištěm, masážní vanou a bazénkem pro nejmenší děti s přihřívanou vodou. Příznivci sportu zde naleznou vyžití při plážovém volejbale, streetballu, stolním tenisu a aerobiku.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Zámek Letohrad

Zámek Letohrad

V zámku se nachází Muzeum a světnička Járy Cimrmana. Náš velikán zde má i pomník. V jedné části zámku je též hotel s restaurací. Samotný zámek pokračuje zámeckým parkem (1820–1830) se zajímavou kašnou (dříve v prostorách býval rybník), umělou jeskyní (grotta) s délkou 25 m, empírovým altánem z 19. století a s vyhlídkou na Podměstí.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Pivovar Neratov

Pivovar Neratov

Snaha o výstavbu pivovaru v Neratově se datuje již k roku 1723, kdy se o ní neúspěšně pokoušel řád Servitů. Na ně začátkem milénia navázalo Sdružení Neratov ve snaze pomoci aktivitám, dnes nazývaných sociální podnik, zbudováním pivovaru jako zdrojem financí pro potřebné.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Kostel Neratov

Kostel Neratov

Kostel, který dostal druhou šanci. Úžasné místo, které nemá obdoby. Tak nějak se většinou o kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Neratově hovoří. Nejde o žádné přehánění a pravdivost těchto slov mohou potvrdit všichni ti, kteří toto místo navštívili.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Rozhledna Amálka České Petrovice

Rozhledna Amálka České Petrovice

Na horní stanici vleku A Sportareálu České Petrovice naleznete rozhlednu Amálku v nadmořské výšce 750 m n. m. Je přístupná každý den a za provozu areálu (a hezkého počasí) se můžete těšit na stylový bar uvnitř rozhledny.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Dalimilova rozhledna

Dalimilova rozhledna

Na Větrově (918 m) nedaleko chaty Paprsek, na rozmezí mezi Jeseníky a Rychlebskými horami, vyrostla Dalimilova rozhledna. Jde o přesnou kopii rozhledny, která kdysi stávala na Králickém Sněžníku. Jako hlavní stavební materiál byl použit kámen. První turisty rozhledna přivítala v červenci 2021.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Klodzko

Klodzko

Klodzko je hlavní město historického stejnojmenného hrabství. Nejvýznamnější město Euroregionu Glacensis. Ve městě je řada historických památek jako např. gotický most nad říčním kanálem Mlynówka, Kladská pevnost, podzemní chodby pod Starým Městem, Kostel Nanebevzetí P. Marie, Františkánský kostel s klášterem, muzeum země Kladské atd.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny

Unikátní termální park ve Velkých Losinách je jediný svého druhu v České republice. Jako jediný nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény napouštěné přírodní termální vodou. V lázeňském parku, na místě, kde se nyní nachází termální park Termály Losiny, bylo v 50. a 60. letech minulého století vybudováno termální koupaliště napuštěné právě termální sirnou vodou. Základem zdejší filozofie je souznění člověka s přírodou. Park poskytuje zdroje pro dosažení harmonie těla a mysli – záleží jen na vás, jaký koktejl si z nich namícháte.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně přístupná šesti-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Zámek Velké Losiny

Zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy. Při prohlídce zámku návštěvníky ohromí především unikátní rytířský sál vyzdobený koženými tapetami, kachlovými kamny (z r. 1589) a stejně starým příborníkem. K nejcennějšímu mobiliáři patří tapisérie ze 17. století s výjevy z antické mytologie.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Koupaliště Králíky

Koupaliště Králíky

Koupaliště města Králíky se nachází v jižní části města v ulici Karla Čapka hned vedle fotbalového hřiště. V areálu se nachází plavecký bazén, dětské brouzdaliště, občerstvení a WC. Pro zpestření pobytu mimo vodu můžete bezplatně využít hřiště na beach volejbal nebo si zaházet s frisbee na louce či se jen tak slunit a chytat bronz. Každý rok k nám pravidelně chodí žáci z místní základní školy a gymnázia v rámci hodin tělesné výchovy.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum Králíky prezentuje historii Československé armády od jejího vzniku po současnost. Několikrát do roka se u nás můžete svést ve vojenské technice nebo navštívit vojensko-historické akce. V expoziční hale s plochou 2 400 m2 představuje formou průřezu historii československé a české armády, její spojence a nepřátele v roce 1938, čs. opevnění, 2. světovou válku, historii odboje a okupaci, vojenské osobnosti a problematiku obrany státu. K hale přiléhá venkovní přístřešek pro velké exponáty.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Ostatní adrenalinové aktivity

Ostatní adrenalinové aktivity

Pokud vám nestačí toulat se přírodou a chcete něco zažít, nabízíme vám zde mnoho možností jako jsou lanové parky, vyhlídkové lety nebo sport areály plné aktivit.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Rozhledna Křížová hora

Rozhledna Křížová hora

Křížová hora je jedním z vrcholů Jeřábské vrchoviny a vypíná se do výšky 735 m n.m. na východ od Červené Vody. Rozhledna na Křížové hoře byla postavena na místě původního poutního kostela z roku 1833 a výletní restaurace, ke kterým vedla křížová cesta. Své jméno dostala Křížová hora pravděpodobně podle velkého kříže, který tady stával. Až od roku 2007 na kopci opět vyrostla unikátní nová rozhledna, která je pýchou obce.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Rekreační středisko Dolní Morava

Rekreační středisko Dolní Morava

Dolní Moravu znali hlavně vyznavači zimních sportů, ale to už dávno neplatí, nyní nabízí spoustu atrakcí pro celoroční rekreaci. Nejpřitažlivějším místem je 55 metrů vysoká Stezka v oblacích s jedinečným výhledem na horské masivy, stojící poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů. Kromě Stezky v oblacích na Dolní Moravě najdete dětské areály Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádkovou Stamichmanovu stezku, dětské cyklo hřiště, půjčovny koloběžek, segwayí a horských kol, cyklostezky včetně single trailů, bobovou dráhu, lanový park a Disc golf Park

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Přehrada Pastviny

Přehrada Pastviny

Pastvinská přehrada je jedna z nejkrásnějších lokalit Orlických hor, která se nachází východně od města Žamberk. Její strmé skalnaté břehy vytváří zdejšímu místu nádhernou kulisu a stojí množství chat i chatových osad, které především v létě doslova žijí spolu s místními autokempy, penziony a tábořišti. Vodní nádrž Pastviny je návštěvníky prioritně využívána ke koupání a provozování řady nejrůznějších vodních sportů.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Pivovar s restaurací Černý medvěd

Pivovar s restaurací Černý medvěd

Historie domu U Černého medvěda sahá až do konce 16. století. Dům do začátku 19. století sloužil jako zemědělská usedlost. Jde o největší chloubu městské památkové zóny v Jablonném nad Orlicí.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Klášter Hedeč

Klášter Hedeč

Mariánské poutní místo Hora Matky Boží se nachází nad městem Králíky nedaleko státní hranice s Polskem, pod Kralickým Sněžníkem. Monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Červenovodské sedlo

Červenovodské sedlo

Červenovodské sedlo se nachází v jihovýchodním cípu Orlických hor zvaném Bukovohorská hornatina asi 2 km na jih od jejího nejvyššího vrcholu Suchého vrchu, 7 km jihozápadně od města Králíky a 7,5 km východně od města Jablonné nad Orlicí. Jeho nadmořská výška je 814 metrů a leží mezi vrcholy Prostřední vrch a Jeřáb. Z geomorfologického hlediska od sebe odděluje dvě části hlavního, tzv. Orličského hřbetu, a to severního Suchovršského a jižního Bukovohorského hřbetu.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Suchý vrch – rozhledna a restaurace

Suchý vrch – rozhledna a restaurace

Rozhledna Suchý vrch, jež je součásti Kramářovy chaty, byla původně stavěna jako vodárenská věž, která byla postavena v letech 1931-1932 podle návrhu architekta A. Patrmanna. Rozhledna je betonová a její tvar připomíná hřib. Věž rozhledny je vysoká 33 m. Rozhledna Suchý vrch je přístupná celoročně. V letních měsících je rozhledna Suchý vrch cílem pro pěší výpravy, v zimě pak rájem pro běžkaře s desítkami kilometrů pravidelně udržovaných běžkařských tratí.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Lyžařský areál Dolní Morava

Lyžařský areál Dolní Morava

Lyžařský areál na Dolní Moravě nabízí překrásné přírodní zážitky, přímo Dolní Moravou protéká jako první vesnicí řeka Morava těsně poté, co opustí svahy Králického Sněžníku. Ski areál vám poskytuje několik sjezdovek a 400 metrů dlouhou trať určenou pro snowtubing. A k tomu je tu 2km dlouhá sáňkařská dráha. Sjezdové tratě jsou v případě potřeby uměle zasněžovány. Vozidlo můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti pod areálem. Samozřejmostí jsou široké možnosti ubytování a občerstvení. Areál Dolní Morava nabízí i spoustu jiného vyžití.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Skiresort Buková Hora

Skiresort Buková Hora

Skiresort buková Hora je moderní horský areál, který spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu ze střediska Čenkovice i Červená Voda. Najdete zde dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a nejmodernější čtyřsedačkovou lanovku, která jako jedna z mála v České Republice poskytuje komfort v podobě vyhřívaných sedaček. Sedačky jsou navíc chráněny „bublinou“ chránící lyžaře a snowboardisty při méně příznivém počasí. Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů, tudíž každý si může vybrat výhodnější trasu, jelikož zde platí jeden společný skipas!

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Běžecké trasy kolem Kralického Sněžníku

Běžecké trasy kolem Kralického Sněžníku

Horská oblast Králického Sněžníku nabízí v zimě svým návštěvníkům možnost běžeckého lyžování. Hlavními lyžařskými běžeckými středisky jsou areály Buková hora – Suchý vrch, Jeřáb a Králický Sněžník. V celé oblasti se strojově upravuje zhruba 60 km značených tratí pro klasiku i bruslení. Za příznivých klimatických podmínek je možné využít dalších zhruba 30 km neznačených tras. Běžecké lyžařské tratě vás provedou krásami malebné přírody, odhalí vám nečekané výhledy do krajiny a poznáte některá jinak nedostupná přírodní zákoutí.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Ski areál Šanov

Ski areál Šanov

Ski areál Šanov se nachází mezi obcemi Červená Voda a Králíky v podhůří Orlických hor. Vrchní část sjezdovky je prudší, naopak spodní část je pozvolná a pomalejší. Po celé délce je sjezdovka osvětlena a v případě nutnosti uměle zasněžována. K dopravě na vrchol sjezdovky slouží dva vleky. Sjezdovka se pravidelně upravuje rolbou. V areálu je možnost teplého občerstvení. Zaparkovat lze u nástupní stanice vleku. Oblíbeným způsobem dopravy je však vlakové spojení a následný výlet na běžkách od zastávky. Méně zkušení lyžaři a zájemci o výuku jízdy na snowboardu mohou využít nabídky lyžařské a školy.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Aquacentrum Šumperk

Aquacentrum Šumperk

Krytý a venkovní bazén s tobogánem a dalšími vodními atrakcemi prošel celkovou rekonstrukcí v roce 2020. Relaxovat můžete také ve wellness a saunovém světě.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Pivovar s restaurací Černý medvěd

Pivovar s restaurací Černý medvěd

Historie domu U Černého medvěda sahá až do konce 16. století. Dům do začátku 19. století sloužil jako zemědělská usedlost. Jde o největší chloubu městské památkové zóny v Jablonném nad Orlicí.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Klášter Hedeč

Klášter Hedeč

Mariánské poutní místo Hora Matky Boží se nachází nad městem Králíky nedaleko státní hranice s Polskem, pod Kralickým Sněžníkem. Monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Červenovodské sedlo

Červenovodské sedlo

Červenovodské sedlo se nachází v jihovýchodním cípu Orlických hor zvaném Bukovohorská hornatina asi 2 km na jih od jejího nejvyššího vrcholu Suchého vrchu, 7 km jihozápadně od města Králíky a 7,5 km východně od města Jablonné nad Orlicí. Jeho nadmořská výška je 814 metrů a leží mezi vrcholy Prostřední vrch a Jeřáb. Z geomorfologického hlediska od sebe odděluje dvě části hlavního, tzv. Orličského hřbetu, a to severního Suchovršského a jižního Bukovohorského hřbetu.

Prohlédnout
JH Apartmány | Výlety po okolí | Suchý vrch – rozhledna a restaurace

Suchý vrch – rozhledna a restaurace

Rozhledna Suchý vrch, jež je součásti Kramářovy chaty, byla původně stavěna jako vodárenská věž, která byla postavena v letech 1931-1932 podle návrhu architekta A. Patrmanna. Rozhledna je betonová a její tvar připomíná hřib. Věž rozhledny je vysoká 33 m. Rozhledna Suchý vrch je přístupná celoročně. V letních měsících je rozhledna Suchý vrch cílem pro pěší výpravy, v zimě pak rájem pro běžkaře s desítkami kilometrů pravidelně udržovaných běžkařských tratí.

Prohlédnout

Kontaktujte nás

Ubytujte se přímo u sjezdovky Horského resortu Buková hora na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Naše apartmány jsme zařizovali tak, abyste zde měli maximální komfort i soukromí. Ubytování si můžete zarezervovat online, nebo nás kontaktovat. Těšíme se na vás.
Adresa
Mlýnický Dvůr ev. č. 26
561 69 Červená Voda
Zavolejte nám
+420 739 975 929
Napište nám
info@jhapartmany.cz
Online rezervace
© 2024 jhapartmany.cz | Vyrobilo studio
sun